SK CZ
Ponúkané služby
Hotely
Pobyty
Akční pobyty
Hlavní menu
Úvod
Novinky
Historie lázní
Léčba a procedury
Fotogalerie
Doprava a poloha
Okolí a turistika
Kontakt
Odkazy
Zajímavé odkazy
Lázně, wellness pobyty

Okolí a turistika při lázních Bojnice

bojnice

Lázně Bojnice patří k městům s tradicemi, bohatou historií a různými architektonickými styly. Bojnice jsou rájem pro každého, kdo se zajímá o architekturu nebo historii. Měšťanské domy na náměstí Bojnic jsou postaveny v renesančním a barokním stylu, barokní kaplička sv. Jana Nepomuckého ze 16.století a původně gotický kostel sv. Martina ze 14. století s barokním interiérem upoutají skutečně každého památkáře i běžného turistu.

Bojnický zámek

Na Bojnickém zámku, který se často objevuje i ve filmech, se každý rok koná Festival duchů a strašidel vhodný pro děti a rodinné výlety. Zajímavá je i bojnická zoologická zahrada, první a nejstarší na Slovensku. K zámku patří i jeskyně objevená pod ním a přilehlý zámecký park s množstvím stromů, který pokračuje lesoparkem v Strážovských vrších. Údajně nejstarším stromem na Slovensku je 700letá lípa krále Matěje, která se nachází před vchodem do zámku. Sídlí zde i sokolníci, kteří každé léto u zámku Bojnice předvádějí své dravé miláčky. V současnosti je zámek součástí Slovenského národního muzea a zároveň je vyhlášen národní kulturní památkou.

ZOO bojnice

Zoologická zahrada

Rozsáhlá zoologická zahrada v Bojnicích, v níž se nacházejí exempláře cizokrajných živočichů a najdete zde i spoustu atrakcí pro děti, je vhodná k rodinným výletům.

Volný čas

Pravidelně se v Bojnicích koná množství koncertů a folklórních vystoupení. Hosté mohou navštívit i termální koupaliště Čajka, podnikat vycházky po husté síti turistických stezek po Strážovských vrších, vhodných i k horolezectví. Zajímavý je i Hornonitranský důlní skanzen s hnědouhelným dolem, kde se návštěvníci mohou svézt důlním vláčkem.

Hotely

Pobyty

Akční pobyty