SK CZ
Ponúkané služby
Hotely
Pobyty
Akční pobyty
Hlavní menu
Úvod
Novinky
Historie lázní
Léčba a procedury
Fotogalerie
Doprava a poloha
Okolí a turistika
Kontakt
Odkazy
Zajímavé odkazy
Lázně, wellness pobyty

Historie lázní Bojnice

bojnice centrum

První písemná zmínka o městě Bojnice pochází z roku 1113 a píše se v ní o bojnických termálních pramenech zvaných horké zřídlo. Už v té době byly známy jejich blahodárné účinky a začaly se využívat k léčbě.

Přestavba lázeňského městečka

Zmínka o lázních Bojnice se poprvé objevila v roce 1549, jejím autorem je Juraj Werhner. Později lázně Bojnice přestavěl Pavol Pálfy, vzniklo pět bazénů pod jednou střechou. Jeden bazén byl z kamene a lázeň v něm byla považována za nejlepší, ostatní bazény byly dřevěné.

Ján Pálfy na přelomu 19. a 20. století zrekonstruoval zámek Bojnice, který je s lázněmi spjat, je zobrazován ve filmech a stále je velmi oblíbený a turisty navštěvovaný.

zámek bojnice

Oblíbený zámek Bojnice

Vznik zámku Bojnice se datuje do 12.-13. století. Původně dřevěné hradství bylo přestavěno na kamenný hrad, jehož nejznámějším majitelem byl jednoznačně Matúš Čák Trenčínský. V 16. století byl zámek zpevněn a změnil se i jeho vzhled z gotického na renesanční. Když se majiteli staly Pálfiovci, zámek byl znova přestavěn, tentokrát do barokního stylu. V květnu 1950 zámek vyhořel a byl kompletně obnoven na náklady státu - v té době byl státním majetkem. Po rekonstrukci bylo v zámku zřízeno muzeum přístupné veřejnosti.

Dnešní Bojnice

Z města Bojnic se stalo lázeňské město 17.6.1959 a od té doby je zde poskytována profesionální lázeňská péče nejen domácím, ale i zahraničním pacientům a hostům, kteří mají mnoho možností, jak pasivně či aktivně relaxovat v okolí. Dnešní hotely ve městě Bojnice nabízejí široké spektrum pobytů, wellness služby a hotelové ubytování.

Hotely

Pobyty

Akční pobyty